Tgar Teknoloji Market,
Kurumsal ve Birseysel Teknolojik Çözümler...

2006 yılında perakende mağazacılık alanına giriş yapan Mahmut Grup, kurduğu TGAR Teknoloji mağazaları ile sektörün bir numarası olmayı hedefledi. Türkiye’nin ilk büyük metrekareli mağazasını 5000 m2 alanda İstanbul Beylikdüzü’nde açtıktan sonra 6 ay içerisinde Merter, Silivri, Haznedar, Tekirdağ ve Çengelköy mağazaları ile toplam 10.000 m2 satış alanı ve 6 mağazaya ulaştı. 2010 yılı hedefleri arasında 100 mağaza ve aynı yıl yurtdışında açılacak ilk Türk teknoloji mağazası yer alıyordu.

Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden Mahmut Grup, 2008 yılından itibaren pazarın yabancı şirketlere açılması, dünyada eşi benzeri olmayan şekilde 6 yabancı markanın ülkeye girişine izin verilmesi, düşen ve hatta eksiye seyreden kar marjları, yılın sonunda doğru oluşan dünyadaki finansal kriz nedeni ile azalan tüketici eğilimleri nedenleri ile tekrar bir durum değerlendirmesi yaparak perakende sektöründe toparlanmaya gitmeye karar verdi ve teknoloji alanında kurumsal şirketlere hizmet verecek şekilde yönünü tekrar çizdi.


2009 yılından itibaren kurumsal satış ve teknik servis hizmetlerine ağarlık veren TGAR, oluşturduğu pazarlama ekibi ile Mahmut Grup içerisindeki diğer şirketlerin satış yaptığı müşteriler öncelikli olmak üzere, orta ve büyük ölçekli firmaların teknoloji ve elektronik ürün ihtiyacını karşılamaya ve aynı zamanda teknik servis anlaşmaları imzalamaya başladı. Yeni yapılanmada amaç gelişen teknoloji ile şirketlerde oluşan ihtiyaca yerinde ve zamanında birinci elden cevap vermek olarak belirlendi.

Teknoloji alanında uzun zamandır yer alan ve adını duyuran TGAR, firmalar tarafından güvenilen ve her türlü teknolojik ve elektronik ihtiyaca cevap veren önemli bir kurum haline geldi.

TGAR Kurumsal, firmalara bilgisayar, notebook, televizyon, yazıcı, donanım ,ofis tüketim gibi ürünleri satmakta ve ayrıca Teknik Servis anlamında sistem kurulumundan, teknik bakım ve kamera, alarm sistemleri kurulumuna kadar anlaşmalı olarak hizmet vermektedir.

Pazarın yapısı ve geleceği incelendiğinde ortaya çıkan tablo oldukça gelecek vaat ediyor; firmalarda teknoloji ve elektronik her alanda kendini gösteriyor ve bu gelişim hızlanarak devam ediyor. Herhangi bir şirketi n kapısından girdiğimiz andan itibaren karşılaştığımız kamera sistemi, alarm, özel telefon şebekesi, yazıcılar, bilgisayarlar, projeksiyon makinaları, kağıtlar, kalemler, ofis buzdolapları, çay ve kahve makinaları, cep telefonları, güç kaynakları, kullanılan bilgisayarlardaki tüm parçalar ve yazılımlar, televizyonlar gibi akla gelebilecek tüm ürünler TGAR’ın satışını gerçekleştirdiği malzemeler arasında yer almaktadır. Tüm bu ürünler dünyada gelişen teknoloji ile kısa sürede yenilenme ve aynı zamanda aylık bakım gerektiren ürünlerdir. Bu anlamda Teknik Servis hizmetini sağlayacak ekibi de bünyesinde oluşturan TGAR, firmalara komple bir çözüm sunmaktadır.

Müşteri sayısını hızla arttıran kurumsal pazarlama ekibi aynı zamanda HP, Dell, Acer gibi dünyaca tanınmış firmalarla partner olma yolunda ilk adımları atmış ve çok daha avantajlı fiyatları sunma şansını kullanmaya başlamıştır. Kurumsal pazarlama içerisinde yer alan ürünlere muadil ürünlerin yurtdışından ithalatı ve çeşitli markaların distribütörlükleri alınması yolundaki girişimler TGAR Kurumsal’ın teknoloji ve elektronik alanında gücünü arttırma yolunda en büyük adımlar olarak planlanmaktadır.

Önümüzdeki dönemde projenin kapsamlı ele alınarak, güçlü bir kurumsal pazarlama ekibi ve sistemli bir teknik servis hizmeti sunulması ilk hedef olarak düşünülmektedir. Müşterilerin bu alanda profesyonel yaklaşımlara ihtiyaç duyması, güvenebileceği ve varlığı uzun süredir devam eden-edecek güçlü şirketlerden hizmet almayı istemesi TGAR Kurumsal’ı kısa sürede tercih edeceklerinin en büyük göstergesidir. Ayrıca TGAR Kurumsal’ın Mahmut Grup içerisinde yer alıyor olması da ayrı bir güven teşkil etmekte, başka ürünleri Mahmut Grup içerisindeki firmalardan tedarik eden firmaların, sunulan hizmet ve uygun fiyatı teknoloji alanındaki ürünlerde de bulacağı garantisini vermektedir.