Santral,
Kumaş ithalat ve ihracatı...

30 yılı aşkın süredir tekstil sektörünün içerisinde hem hammadde hem de üretim alanında yer alan Mahmut Tekstil, yerli hammadde üretimin artmasına yardımcı olmak amacı ile 2006 yılına kadar Türkiye merkezli üretim firmalarıyla çalışmalarını sürdürdü. 2006 yılından itibaren dünyada oluşan ekonomik değişimler, bu alanda da yeni bir girişimi şart koştu ve Santral Denim’in kuruluşu gerçekleştirilerek, yerli blue jean üreticisine daha farklı seçenekler sunulmaya başlandı.

Piyasada var olan değişik tür ve kalitedeki ithal kumaşların aksine, yüksek kalite ve uygun fiyatta ürünleri sunmak amacı ile dünyadaki üst düzey üreticilerle yapılan çalışmalar sonucunda birçok farklı ülkenin kumaşı Santral Denim tarafından koleksiyon olarak 2011 yılına kadar sunuldu.

2011 yılından itibaren İtalyan markası Montebello ile gerçekleştirilen ortaklık, Türkiye’de blue jean üreticisine markanın koleksiyonlarının sunum hakkını Mahmut Tekstil’e verirken, Santral Denim ürünlerin ithalatı ve yurtdışı pazarına sunumu konusunda rol almaya başladı.

Dünya markalarının tercihi olan Montebello’nun koleksiyonun Mahmut Tekstil tarafından Türkiye pazarına sunulmuş olması, Türkiye’de üretim yaptıran uluslararası firmaların yerli üreticiyi tercihi konusunda bir avantaj oluşturdu.

İhracata yönelik çalışan üretici firmaların Montebello koleksiyonunu yakından görüp, sunumları arasına katma fırsatı ve ayrıca kumaşları ihracata uygun şartlarda alım şansı Santral Denim aracılığı ile, Mahmut Tekstil tarafından sunulmaktadır.